Václav Levý - doba - život - dílo

Václav Levý - doba, život, dílo - videoVýstava k výročí 200 let od narození zakladatelské osobnosti novodobého českého sochařství...Nahlédněte prostřednictvím videoprohlídky s kurátorem Mgr. Lukášem Snopkem.

Datum konání: 27. 1. 2021 - 30. 4. 2021 začátek od 09:00

Typ akce: sport, aktivní vyžití

Organizátor: Neuvedeno

Výstava uspořádaná v minulém roce k výročí 200 let od narození Václava Levého se svého znovuotevření už nedočká. Proto sdílíme její komentovanou videoprohlídku s kurátorem Mgr. Lukášem Snopkem.
Udělejte si kávu nebo třeba meltu (v době Levého narození byla v živé paměti napoleonská blokáda obchodu s Británií, kdy i káva na kontinent nesměla:-) a zaposlouchejte se do osudů zakladatele novodobého českého sochařství, jehož tvorba skýtá mnohem víc než jen známé skalní plastiky u Liběchova… Přejeme Vám hezký kulturní zážitek!

Pokud Vás téma zaujalo, můžete shlédnout také 3. díly virtuální procházky "v doprovodu" Václava Levého Mělníkem.

Fotogalerie výstavy→

Vytvořeno: 14. 4. 2020