Vycházka za mělnickými bobry - ZRUŠENO

Kdy: 27. 2. 2021 10:00 - 12:00

Kde: Mělník

Vycházka za mělnickými bobry

Vážení návštěvníci, přetrvávající pandemická situace nám nedovolí uspořádat plánovanou vycházku za bobry ani v termínu 27. 2. AKCE SE RUŠÍ! Děkujeme za pochopení.

Typ akce: ostatní (akce pro celou rodinu), sport, aktivní vyžití (vycházka)
Vycházka za mělnickými bobry se kvůli přetrvávajícím opatřením proti šíření koronaviru RUŠÍ!
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Pokud máte i přesto chuť vydat se po stopách tohoto zvláště chráněného živočicha, vyrazte na tůně v Mlazicích sami!
Bobra samotného pravděpodobně neuvidíte. Je to totiž převážně noční živočich a ze svého úkrytu přes den zpravidla nevylézá.
Najít můžete ale jeho pobytové stopy. U nejseverněji položených tůní uvidíte bobří požerky – ty jsou charakteristické okusem do špičky. Nejpatrnější jsou právě v zimním období, kdy se bobr živí výhradně lýkem a mladými větvičkami vrb, topolů, případně dalších dřevin. Vidět tu můžete i bobří polohrady –  jsou to takové nory se „střechou“. Na březích, které nejsou opevněné, a ve kterých se dá dobře hrabat, nemá bobr potřebu stavět klasické hrady. Může se ale stát, že se mu nora v některých místech shora propadne – pak si jí vyspraví větvemi a utěsní směsí bláta a vegetace. Právě takovým stavbám se říká polohrady.

Pokud nejste přímo z Mělníka, můžete vyrazit třeba do Ovčár, k Labi u Tuhaně nebo k Vltavě u Vrbna. Když se budete pozorně dívat, určitě nějaké pobytové stopy bobra najdete.

Mělník, Mělník

Doba trvání: 120 minut