Objev krásu starých časů - online výstava

Společný soutěžní projekt muzea, ZŠ J. Seiferta Mělník a MAS Vyhlídky (MAP II v ORP Mělník) má své vítěze! Z odměn se však radovaly všechny šikovné děti, které se na výstavě podílely...Jak se jim to povedlo? Posuďte sami:-)

Datum konání: 19. 1. 2021 - 31. 3. 2021 začátek od 08:00

Objev krásu starých časů aneb jak vidí mělničtí školáci naše muzeum?

Letošní mrazivé lednové dny ve vstupních prostorách Regionálního muzea Mělník měla zpříjemnit výstava výtvarných prací žáků školní družiny ZŠ Jaroslava Seiferta Mělník. Současná tíživá epidemiologická situace a s ní spojené uzavření muzea nás dovedly k myšlence vystavit dětské práce v online výstavním prostoru. Na muzejních sociálních sítích a webu tak můžete obdivovat výtvarné počiny, které jsou výsledkem společného projektu muzea, školy (členů pracovní skupiny pro neformální vzdělávání) a MAS Vyhlídky, z. s. v rámci projektu MAP II v ORP Mělník.
Tento projekt podporující polytechnické vzdělávání v neformálním prostředí chce vzbudit v žácích zájem o regionální hmotné dědictví předků i rodinnou každodennost průřezem času. Po komentované návštěvě expozice historických kočárků a hraček (v době, kdy toto bylo možné), a současně s využitím muzejního obrazového materiálu děti pracovaly pod odborným vedením svých pedagožek. Malí výtvarníci tvořili technikou kresby tužkou, skládaček, využívali temperu, vodové barvy i pastelky. Vytvořili tak na pět desítek prací nejčastěji s náměty dobových vozítek, houpadel, panenek, nebo třeba vláčků.
Projekt byl soutěžní a tak velmi pěkné ceny doputovaly nejen k vítězům výtvarného klání, nýbrž i ke všem účastníkům.

Vytvořeno: 18. 1. 2021
Poslední aktualizace: 26. 1. 2021 17:29