Na plný plyn

Na plný plynVýstava autíček mělnického sběratele Martina Švece s doprovodnou soutěží...

Datum konání: 22. 6. 2021 - 19. 9. 2021 začátek od 09:00

Mělnický sběratel Martin Švec představí své modely různých typů vozidel. Jeho sbírka čítá necelých 3 000 kovových autíček!
Vystavena bude nejzajímavější část sbírky: osobní, nákladní, policejní, hasičské i sportovní vozy, taxíky, autobusy, veteráni, včetně několika speciálních kolekcí - auta Jamese Bonda – agenta 007m, prezidentské speciály a další. K vidění budou modely značek Bburago, Abrex, Matchbox, Cararama, Gorgi, Solido, Welly, Maisto a další, které jsou nejčastěji v měřítkách 1:18, 1:24, 1:43, 1:72.

A jak celá sbírka začala? První autíčko dostal pan Švec k narozeninám v roce 1965 a už jako malý kluk svého angličáka opatroval a postupně k němu shromažďoval další. Už v té době se rozhodl, že autíčka nebudou na hraní, že znamenají mnohem víc. A tak i to první autíčko darované jeho babičkou z roku 1965 na výstavě uvidíte.

Každý si na výstavě najde to své vysněné, to se kterým si jako malý hrál, ale možná i to, co mu dnes stojí před domem.

Při doprovodné soutěži Vás čeká "Jízda časem na plný plyn" v muzejní historické expozici, kde se nám některá autíčka zatoulala. Ten kdo je najde a vyřeší jejich otázky, může se těšit, že ho v září vylosujeme a dostane super ceny: angličáky, stolní hry, dobroty...i překvapení.

Vytvořeno: 20. 5. 2021
Poslední aktualizace: 20. 5. 2021 08:37