Krajanka Václava Hlaváčka

Kdy: 17. 6. 2023 16:00 - 18:00

Kde: Lhotka u Mělníka

Krajanka

Posezení s dechovkou ve Lhotce u Mělníka na hřišti. Vstupné 80,- Kč. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně muzea nebo ve skalním obydlí ve Lhotce u Mělníka a na místě.

Typ akce: hudba (dechová hudba)
Bezbariérový vstup na akci Vstup na akci povolen se zvířaty

Po úspěšných projektech, které vznikly ve spolupráci se Středočeským krajem a muzei Středočeského kraje v minulých letech, připravila Krajanka pro rok 2023 nový pořad s názvem Co Češi dali světu. V programu připomeneme nejznámější české autory, jejichž skladby se staly součástí globální hudební knihovny a mnoho posluchačů považuje právě jejich skladby za lidové - Antonín Borovička, Karel Hašler, Václav Bláha, Karel Vacek, Jaromír Vejvoda, Josef Poncar, Karel Vadauf, Ladislav Kubeš, Vladimír Fuka nebo Josef Hotový. Zazní i skladby současných autorů Zdeňka Gurského a Viliama Béreše, kteří jsou dnes nejhranějšími českými autory skladeb pro dechovou hudbu v zahraničí.

K tanci i poslechu zahraje Krajanka ve Lhotce u Mělníka na hřišti. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně muzea nebo ve skalním obydlí ve Lhotce u Mělníka a na místě.

Krajanka je dechová kapela špičkových profesionálních muzikantů z Prahy. Vznikla v roce 1990 a od počátku je kapelníkem Krajanky Václav Hlaváček. Koncerty doma i v zahraničí, účinkování v televizi a rozhlase, řada Mg kazet a CD disků a vítězství ve finále Polka-fest 1993 hovoří o úspěších, které zařadily Krajanku mezi špičkové dechové orchestry Čech a Moravy. Muzikanti a zpěváci vytvářejí báječnou atmosféru. Tím si Krajanka získává přízeň stále více posluchačů.

Akci pořádá Regionální muzeum Mělník v rámci Středočeského kulturního léta!

Lhotka u Mělníka, Mělník

Doba trvání: 120 minut