Mělník

S čím Vám můžeme pomoci?

Jan Jindřich Lucemburský - rodák mělnický a věrný bratr Karla IV.

Kdy: 16. 6. 2022 18:00 - 20. 11. 2022 17:00

Kde: Park u kostela sv. Ludmily

Jan Jindřich Lucemburský

Exteriérová výstava v parku u kostela sv. Ludmily v Mělníku k 700. výročí narození Jana Jindřicha Lucemburského.
Slavnostní vernisáž se koná ve čtvrtek 16. 6. Historický průvod v čele s Janem Jindřichem Lucemburským v podání Rytířů Mělnických vyráží z radničního dvora v 18:00 hod.

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy (výstava - vzdělávání a výuka)
Bezbariérový vstup na akci Vstup na akci povolen se zvířaty

U příležitosti 700. výročí narození Jana Jindřicha Lucemburského (narozen v Mělníku 12. února 1322 jako třetí syn Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny) připravilo Regionální muzeum Mělník, p. o. ve spolupráci s Městem Mělník exteriérovou výstavu zaměřenou na osobnost mladšího bratra Karla IV., s jehož jménem je spojeno „zlaté“ čtvrtstoletí v dějinách Moravy. Výstava je součástí širšího počinu s názvem „Z Mělníka až do Brna a Králova Pole: Po stopách Jana Jindřicha Lucemburského, markraběte moravského“, nad kterým převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková. Cílem výstavy je představit návštěvníkům osobnost markraběte Jana, nahlédnout do života mocných a uvážit hodnotu manželství a pevných sourozeneckých vazeb pro stabilitu a rozvoj společnosti.

Slavnostní vernisáž se koná ve čtvrtek 16. 6. Historický průvod v podání Rytířů  Mělnických vyráží z radničního dvora v 18:00 hod. Družina Jana Jindřicha Lucemburského projde přes náměstí Míru, ulicí Svatováclavskou, okolo chrámu sv. Petra a Pavla, Českou uličkou, ul. Jaroslava Seiferta a Kněžny Emmy do parku u kostela sv. Ludmily, kde proběhne zahájení výstavy cca v 18:15 hod.

Přehled všech akcí, které se konají v rámci oslav výročí naleznete na www.lucembursky.cz.

Adresa místa konání

Park u kostela sv. Ludmily, , Mělník

Časová náročnost

Doba trvání: 157 dní