Imaginárium bratří Formanů

Tajuplný divadelní a výtvarný svět přátel Divadla bratří Formanů v obou sálech muzea...

Datum konání: 10. 7. 2020 - 4. 10. 2020 začátek od 15:00

Přijměte pozvání na živou, hravou a inspirující výstavu tvůrců a přátel
Divadla bratří Formanů - Imaginárium!

Oba výstavní sály Regionálního muzea Mělník se letos v létě stanou tajuplným výtvarným
a divadelním světem Divadla bratří Formanů. Úspěšná putovní výstava Imaginárium
, která probouzí v malých i velkých návštěvnících fantazii, snění a touhu si hrát, přijede do Mělníka na začátku července. Společně s ní připluje a zakotví v Mělníku Divadelní loď Tajemství, která letos slaví 20. výročí své existence.

V sobotu 11. 7. by pak měl na mělnické náplavce před vinařstvím Bettiny Lobkowicz propuknout doprovodný festival Moře u Mělníka.  Na tomto projektu spolupracuje muzeum s městem Mělník, které tak hodlá prostor mělnické náplavky oživit.

Aktéry a tvůrce Imaginária spojuje touha tvořit a objevovat „skutečné“ a krásné věci. Vystavují loutky a divadelní dekorace, které již neožívají v představeních, ale nikterak tím nepozbyly na kráse a přitažlivosti a usilovně hledají mezi všemi dalšími artefakty, objekty, obrázky, hračkami, fotografiemi i důmyslnými mechanismy prostor, ve kterém se děti i dospělí mohou nechat inspirovat k hravosti a užívat vlastní fantazii, cit pro krásu a touhu objevovat.

Nepřestáváme věřit, že I dnešní lidé obklopení technologiemi a digitálními formami komunikace chtějí cítit radost z umění a že se chtějí dotknout „skutečných“ věcí všemi smysly a vlastníma rukama.“ říká o projektu Matěj Forman.

Výstava Imaginárium přinese malým i velkým návštěvníkům radost z objevování krásy i nepotřebných, odložených a dnes opomíjených věcí, hraček, obrázků, objektů, artefaktů… Připomíná trvanlivou hodnotu dnes již pozapomenutých řemesel, umu a fantazie lidí, řemeslníků a umělců, kteří tvoří svůj svět fantazie vlastníma rukama.

Vernisáž se koná v pátek 10. 7. 2020 společně s večerním rodinným představením „Aladin“ na Divadelní lodi Tajemství.

Expozice potrvá až do 4. října 2020 a bude doprovázena výtvarnou dětskou soutěží „Moje imaginárium“ o super ceny.

Mediální pertneři akce: Místní kultura, Rádio Relax, Český rozhlas - Region, Mělnický deník.

Vytvořeno: 14. 4. 2020
Poslední aktualizace: 22. 5. 2020 08:34