Brekeke! aneb V Mělníku není konec vodníků...

BrekekeLetní pohádková výstava s hernou a soutěží

Datum konání: 19. 7. 2019 - 3. 11. 2019 začátek od 09:00

Z malého sálu se stane během letních prázdnin rybník při výstavě Brekeke! aneb V Mělníku není konec vodníků.  Dostaveníčko si tady dají vodníci jak historičtí tak současní, které přímo pro výstavu vytvářejí žáci ZUŠ Mšeno.
Expozice představí naši nejznámější pohádkovou postavu spíše v její přívětivé formě. Nebude chybět akvárium s živými rybkami, které pro výstavu zapůjčí Vivarium Mělník. Pro dokreslení atmosféry bude využita muzejní sbírka malovaných hrnečků.
Děti se můžou těšit na herní a čtecí koutek i doprovodnou soutěž, při které budou pátrat po zlatých kapřících vodníka Šploucha a přitom poznávat krásy Mělníka. Výstavu doplní sbírka fotografií vodníků z okolí Jihlavy p. Jarmily Včelové i fotografie z dalších míst ČR. Návštěvníci budou moci zaslat své vlastní vodnické snímky do soutěže „Miss vodník“ na muzejním Facebooku.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 18. 7. od 17:00 hodin. Těšit se můžete na vodnický příběh i setkání s mělnickým vodníkem Brčounem Vrbičkou.

25. 7. proběhne doprovodný program k výstavě pro děti s vodníkem Brčounem Vrbičkou a kouzelnou muzejní dílničkou.

Vytvořeno: 5. 6. 2019
Poslední aktualizace: 8. 7. 2019 14:34