Advent v proměnách času

Advent v proměnách časuVánoční výstava ve velkém sále věnovaná adventním zvykům a tradicím v historii...

Datum konání: 19. 11. 2021 - 2. 1. 2022 začátek od 09:00

Rodinné vstupné: 60 Kč

Výstava Advent v proměnách času nabízí nahlédnutí do předvánoční atmosféry z období od 2. pol. 19. století až do 80 let 20. století. Přibližuje adventní týdny z pohledu tradičních obchůzek, známých i méně známých adventních postav, z nichž některé jsou neodmyslitelně spojeny právě s mělnickým regionem. V imaginárních výkladních skříních a na plakátovacích plochách představí historii vánočního stromu republiky, nabídku dárků reflektujících svou dobu i různé plakáty, reklamy či pozvánky na akce.
Projdeme-li se po pomyslné časové ose výstavy, zjistíme, že mezi jednotlivými obdobími najdeme mnoho společného, zejména nářky na přerod Vánoc z duchovní sféry do svátků konzumu.
Při pohledu na dárkové exponáty, které tehdy každý musel mít, si zaručeně zavzpomínáte. Najdete zde hračky, oblečení, kosmetiku, ale i nejrůznější věci denní potřeby, nechybí společenské hry či vánoční ozdoby i formičky.
Pro děti i dospělé jsou připraveny retrohrátkové bedýnky, které nabízí některé hračky, oblečení i dobové předměty k vyzkoušení.

Výstava je otevřena denně kromě pondělí 9-12 a 12:30 - 17 hod. Dopoledne probíhají zážitkové programy pro školy.

Na akci platí aktuální vládní optaření proti šíření covid-19. Jejich přehled naleznete zde.

Vytvořeno: 18. 10. 2021
Poslední aktualizace: 19. 11. 2021 13:09