Vycházka za skalními sochami Václava Levého na Liběchovsko

Vstup na akci povolen se zvířaty

Vycházka za skalními útvary Václava LevéhoVe spolupráci se Správou CHKO Kokořínsko - Máchův kraj

Datum konání: 28. 10. 2020 začátek od 10:00

Místo konání: Liběchov, Liběchov

Poznámka: Vstup volný

Letos v září uplyne 200 let od narození Václava Levého, zakladatelské osobnosti novodobého českého sochařství (na konci dubna to bude 150 let od jeho úmrtí). Regionální muzeum Mělník připravuje výstavy a doprovodné akce věnované odkazu Václava Levého, který zanechal nesmazatelnou stopu v místní krajině. Jeho žákem byl i Josef Myslbek.

V rámci programu Dne Středočeského kraje Vás zveme na vycházku za skalními sochami Václava Levého na Liběchovsko. Nahlédneme společně v průběhu čtyřhodinové
procházky do tajů historie a vydáme se po skutečných i domnělých stopách V. Levého.

Sraz v 10:00 hod. na rozcestí "nad školou" (Liběchov) viz. mapa.

Akci pořádá AOPK ČR, regionální pracoviště Správa chráněné krajinné oblasti Kokořínsko Máchův kraj, Mělník a Regionální muzeum Mělník, p. o.

Bližší informace na tel.: 315 728 073 nebo na michal.smrz@nature.cz

Vytvořeno: 15. 9. 2020