Mňaaau! aneb kočky v muzeu

Mňaaau! aneb Kočky v muzeuLetní výstava nejen hraček koček, kocourů a kočiček s herním koutkem pro děti.

Datum konání: 20. 7. 2018 - 28. 10. 2018 začátek od 09:00

Na ploše jednoho výstavního sálu v Mělníku uvidíte téměř 600 koček. Velkou zásluhu na tom mají dvě sběratelky Miluše Fialová s Neratovic a Sofie Krejčířová z Mělníka. Sofince je teprve 10 let, ale její sbírka čtyřnohých hebkých stvoření čítá již přes 400 ks. Na otázku, kdy začala kočičky sbírat, odpovídá: „Ani nevím, nepamatuju si, že bych kočky někdy neměla, sbírám je už úplně od malička…“
Na výstavě uvidíte kočičky plyšové, dřevěné, keramické, plastové, skleněné, kamenné i nejrůznější předměty s kočičím motivem. Nechybí galerie slavných: Garfield, Hello Kitty, Aristokočky, Kocour v botách, Tom… a samozřejmě nejslavnější český kocour Mikeš. Dospělé návštěvníky zaujme cestovatelská vitrína plná koček z exotických zemí s malým kvízem. Výstava je doplněna interaktivním a čtenářských koutkem s řadou aktivit pro děti. Nejmenší ocení kočičí malování, vázání kočičích mašliček, nebo houpacího kocoura Oscara. Větší děti možná zasednou do čtenářských křesel, nafotí si selfíčko v módní sekci, nebo zapřemýšlí nad kvízem v galerii slavných.

Letní pátrací soutěž v ulicích Mělníka „Zachraňte kočičku aneb Zatoulaná klubíčka“ již má své výherce! Slavnostní předání cen proběhne v rámci programu Dne Středočeského kraje 28. 10. 2018 v 11:00 hodin!

FOTOGALERIE→

Vytvořeno: 24. 5. 2018