Nový Confluens č. 13 je již v prodeji v pokladně muzea!

Confluens č. 13

Nové číslo Vlastivědného sborníku Mělnicka č. 13 - Confluens, je již v prodeji v pokladně muzea. Cena: 200,- Kč.

Confluens č. 13 opět nabízí možnost nahlédnout do bohaté minulosti města Mělník a jeho okolí. Nové číslo vyšlo u příležitosti oslav 750 let od založení města. Slavnostní křest proběhl 30. 1. 2024 v prostorech Státního okresního archivu Mělník.

Publikaci zakoupíte v pokladně muzea nebo objednáte na dobírku na emailu knihovna@muzeum-melnik.cz, tel. 315 630 932.

OBSAH SBORNÍKU

Úvodní slovo * Betlémářsko-jubilejní (papírový) dárek městu Mělníku * Poděkování

STUDIE
Zdeněk VAŠEK, Milosrdenství, zbožnost, reprezentace a paměť. Eliška Přemyslovna jako donátorka církve