Předvánoční řemeslný jarmark

Kdy: 5. 12. 2015 9:00 - 17:00

Tradiční jarmark v muzeu

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy (jarmark)

Již 14. ročník tradičního adventního jarmarku ve všech prostorách muzea.
Od 9.00 do 17.00 hodin.

Tradiční muzejní jarmark. Těšit se můžete na pět desítek jarmarečníků, dvanáct rukodělných dílniček, devatero předvádění a (více než) sedmnáct starých kočárků. Pravá vánoční jarmareční atmosféra a mnoho originálních dárků a vánočních dekorací.

Na oblíbené akci se můžete těšit na rozmanitou nabídku zboží vánočního charakteru. Své originální výrobky představí hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníkářka či výrobci textilních produktů a skleněných figurek. Návštěvníky určitě osloví bylinkářský sortiment, dekorace z decoupage a scrapbookingu, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky. Chybět nebudou sváteční vazby a dekorace ze sena. Pro své blízké tu objevíte dárky například mezi dřevěnými hračkami, knížkami, či drhanými výrobky.

Po roce k nám opět zavítá z Podkrkonoší rodinná společnost Juklových s ruční výrobou foukaných ozdob. Po duši pohladí originální motivy na perníčkách Emilie Jablonské, či dřevěné šperky řezbáře Josefa Mrňáka z Jizerských hor. V rámci jarmarku si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu o vánočním čase v zemi Joulupukkiho, ve Finsku. Navíc jsou připraveny dvě komentované prohlídky expozice historických kočárků (v 11.00, v 15.00). Nebude chybět ochutnávka sýrů, oliv a dalších pochutin.

RMM jarmark

Doba trvání: 8 hodin