Předvánoční řemeslný jarmark

Kdy: 6. 12. 2014 9:00 - 17:00

Tradiční řemeslný jarmark.

Typ akce: ostatní (slavnost)

Adventní čas opět zpříjemní jarmark v muzeu

Regionální muzeum v Mělníku připravuje na sobotu 6. prosince další ročník Předvánočního řemeslnického jarmarku, který nabývá na oblibě nejen u místních, ale i u návštěvníků z širšího okolí. Těšit se tak můžete na takřka pět desítek řemeslníků s rozmanitou nabídkou zboží vánočního charakteru. Své originální výrobky představí hrnčíři, šperkaři, dráteníci, perníkářka či výrobci textilních produktů a hraček. Návštěvníky určitě osloví bylinkářský sortiment, dekorace z decoupage a scrapbookingu, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky. Pro své blízké tu mohou objevit dárky například mezi dřevěnými hračkami, knížkami, či například drhanými výrobky. Po roce k nám opět zavítají výrobci skleněných ozdob z rodinné společnosti Juklových. Těšit se můžete na originální motivy na perníčkách Emilie Jablonské či na sirupy z Vysočiny. Zkrátka nepřijdou opět labužníci, ať už při ochutnávání křupavých dobrot z pekařství Paul, holandských sýrů, maďarských lahůdek, řeckých olivových specialit či při návštěvě muzejní kavárny. U řady jarmarečníků budou znovu realizovány osvědčené interaktivní dílničky, kde si zájemci pod vedením zkušených lektorů vlastnoručně vyrobí dáreček nebo sváteční dekoraci. V rámci jarmarku si mohou návštěvníci prohlédnout zimním půvabem inspirovanou výstavu Vánoce v přírodě. Přijďte společně s námi přivítat advent do mělnického muzea, těšíme se na Vás od 9.00 do 17.00 hodin.

V průběhu jarmarku je omezen vstup do stálých expozic (expozice: Historické kočárky, prohlídky v 10 a 14 h, vstupné 25 Kč /15 Kč; výstava Z historie malé železnice, prohlídky v 11 a 15 h, vstupné 15 Kč/ 8 Kč).

Plakát ke stažení zde!

Doba trvání: 8 hodin