Mělnická muzejní noc

Kdy: 29. 5. 2015 16:00 - 23:00

Muzeum se otevře návštěvníkům až do 23 h.

Typ akce: ostatní (slavnost)
  • Přijďte na Mělnickou muzejní noc zahájit letošní léto!

Pro 11. ročník festivalu muzejní noci je připraveno několik zajímavých programů na téma léta a prázdnin první poloviny 20. století. Navíc bude letošní muzejní noc spojena se zahájením výstavy "Léto budiž pochváleno!", prostřednictvím které zájemci nahlédnou do volného času mělnických obyvatel i návštěvníků Mělníka a jeho okolí v první třetině 20. století. Výstavu zahájí, tak trochu netradiční výlet do časů první republiky. Účastníci muzejní noci budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s modistkou a kostymérkou paní Ludmilou Zuskovou, která část své kolekce prvorepublikových oděvů a doplňků na výstavu zapůjčila. A co dalšího muzeum připravuje?

Těšit se můžete na pohádku RC Kašpárek „Pro pentličku za hubičku“, doplněnou tvořivou dílničkou. Do letních časů se vydáme i s Městskou knihovnou Mělník, jak jinak než čtením a výtvarnou dílničkou.  Dospělým návštěvníkům je pak určena přednáška historika Lukáše Snopka s promítáním nesoucí název „První léto v osvobozené vlasti. Budiž pochváleno?“, připravená k 70. výročí ukončení 2. světové války. K mělnické muzejní noci se i letos přidává Muzeum Eduarda Štorcha v Lobči, kde si spisovatel Eduard Štorch v první třetině 20. století zakoupil víkendový domek. Závěr muzejní noci bude patřit komornímu pěveckému sboru Chrapot a jeho písním nejen z dob první republiky.
Do atmosféry léta a starých časů zavítáme i výletními vstupy Boženky a Loty.

Připravený program i expozice muzeí jsou v tento podvečer volně přístupné.

Na akci se podílí: RC Kašpárek, Městská knihovna Mělník, komorní pěvecký sbor Chrapot. Přidává se i Muzeum Eduarda Štorcha v Lobči a Ludmila Zusková.

​Náhled plakátu zde

Program Mělnické muzejní noci:

Vstup do stálých expozic  16–23 h. a na program zdarma!

MALÝ SÁL:

• 16,00 – 16,45 h. „První léto v osvobozené vlasti. Budiž pochváleno?“. Přednáška historika Lukáše Snopka s promítáním k 70. výročí ukončení 2. světové války
  • 18,00-19,00 h. „PRO PENTLIČKU ZA HUBIČKU“ - pohádka s letní tematikou připravená  Rodinným centrem Kašpárek, která bude doplněna o tvořivou dílničku
  • Od 19,30 h. Čtení z knížky o dětských letních prázdninách připravené Městskou knihovnou Mělník. Program obohatí i knihovní výtvarná dílnička s tématem léta a cestování
  • 22,00-22,30 h. vystoupení komorního pěveckého sboru Chrapot  – zazní česká hymna a zaposloucháme se do hudby 20-30 let 19. stolení a písní trampingu

VELKÝ SÁL:

• v 17 h. zahájení výstavy “LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO!“
    Regionální muzeum Mělník, připravilo výstavu, při které nahlédneme do letního času na Mělnicku v době první třetiny 20. století. Výstavu zahájí Boženka a Loty, jak jinak než výletem do časů první republiky (velký sál).

• V 17,00 h., 18,30 h., 21,00 h. – Komentované prohlídky s autorkou výstavy “LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO!“  Naďou černou

NÁVŠTĚVNÍKŮM SE OTEVŘOU I DALŠÍ PROSTORY MUZEA:

Expozice historických kočárků:   16,30 h; 17,30 h; 18,30 h; 19,30 h; 20,30 h; 21,30, 22,30 h.

Expozice modelů historických vláčků: 18,00 h; 19,00 h; 20,00 h; 21,00 h;
22,00 h.

Svou účast na Mělnické muzejní noci přislíbila i paní Ludmila Zusková, modistka a kostymérka prvorepublikových oděvů a doplňků, která část své kolekce zapůjčila Regionálnímu muzeu Mělník.

Muzeum v Lobči láká návštěvníky muzejní noci na promítání filmů natočených na motivy knih E. Štorcha a dětské návštěvníky potěší chutnou sušenkou ve tvaru mamuta.

Muzeum Eduarda Štorcha v Lobči

Vstup do stálých expozic 17–23 h. a na program zdarma!

• v 17, 18, 19, 20, 21, 22 h. promítání filmů natočených na motivy knih
    E. Štorcha