Markův svět zpět

Kdy: 12. 10. 2017 0:00 – 5. 11. 2017

Výstava kartonových modelů

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy (výstava nezařazená)

Výstava kartonových modelů a jiných děl nmladého mělnického modeláře Marka Suchého.

Marek Václav Suchý
s
e narodil v únoru 2003 v Mělníku. Již od svých 4 let tvoří modely nejrůznějších věcí z kartonového papíru, kdy z kartonových krabic vyřezává nejrůznější komponenty a ty pak tavnou pistolí lepí k sobě. Se svým koníčkem byl v roce 2012 zapsán do České knihy rekordů a souběžně s tím byl nominován na Zlatý oříšek.  V této době začal své modely také veřejně vystavovat a k dnešnímu dni jeho tvorba čítá 257 modelů.
V současné době Marek vytváření modelů upozadil, má tvůrčí pauzu, modely tvoří jen pro potřeby jeho další velké vášni a tou je film. Natáčí krátké, často animované, filmy, do nichž vytváří loutky a nejrůznější rekvizity a to nejen tavnou pistolí. Svou zálibu by rád rozvíjel i nadále, proto by si rád podal přihlášku na střední a poté vysokou školu, která by ho připravila na dráhu režiséra, nebo kameramana. Na jedné z fotografií (která se jako jako jediná netýká kartonu) je zachycena Markova maska z jednoho kultovního americkému filmu. Najdete ji?
A jestli rádi soutěžíte, můžete se také zapojit do naší filmové soutěže.

Na této výstavě můžete opět pozorovat jeho tvůrčí vývoj od prvopočátků
až po současnost, můžete zde vidět kartonové modely, fotografie modelů, několik animačních loutek i několik kartonových rekvizit a masek z jeho filmů.

Marek je také Dobrým andělem. Každý měsíc věnuje pětinu svého kapesného nadaci Dobrý anděl, která podporuje rodiny, kde dítě nebo rodič onemocněli onkologickým onemocněním.

Součástí výstavy je i malý interaktivní koutek věnovaný výtvarným technikám pracujícím s papírem.

Vše o Markovi a jeho práci se lze dovědět na stránkách www.markuvsvet.cz.

Markův svět zpět

Datum vložení: 13. 10. 2017 10:57