Historie bezpečnostních sborů aneb "V muzeu je........policie!"

Kdy: 17. 4. 2012 0:00 – 6. 5. 2012

Výstava s interaktivními prvky mapující četnictvo a policii od r. 1918.

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy (výstava nezařazená)

Výstava, která bude v muzeu probíhat od 17. 04. 2012 do 06. 05. 2012, vychází z činnosti a historického vývoje bezpečnostních složek. Prezentovány budou objektivní dobové dokumenty a fakta, z nichž si budou moci některé návštěvníci i vyzkoušet. Například si bude možné zhotovit otisky prstů, vyzkoušet si prostorovou orientaci či nahlédnout do reálného místa činu a četnické stanice z období 1. republiky. Expozice budou obsahovat ukázky uniforem z jednotlivých období, stejnokrojové součástky, pomůcky, zbraně a fotografie. Naším cílem je přiblížit laické veřejnosti práci Policie ČR a městské policie, prezentovat jejich činnost v kontextu historického vývoje, jak z pohledu represivní, tak preventivní práce.

Pro mateřské, základní a střední školy připravujeme v rámci výstavy doprovodný interaktivní program s názvem „V muzeu je…policie!“. Cílem programu je seznámení žáků s činností a vývojem vybraných momentů z historie bezpečnostních sborů a složek prostřednictvím komentované prohlídky výstavy a vtažení do policejní práce různými technikami a hrami, kdy v hlavní roli budou samotní dětští návštěvníci.

V sobotu 5. května od 10,00 - 14,00 hod. je připraven pro veřejnost interaktivní program "V muzeu je .....policie!". Můžete se těšit na ukázky práce strážníků a policistů, i jejich čtyřnohých pomocníků.

Tisková zpráva k zahájení výstavy ke stažení zde

Historie bezpečnostních sborů - plakát ke stažení

V muzeu je ... policie! - plakát ke stažení

Doba trvání: 19 dní