Bitvy, souboje, zápasy

Kdy: 10. 1. 2017 0:00 – 5. 2. 2017

výstava prací žáků ZUŠ

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy (výstava nezařazená)

Od 10. ledna budou ve vstupních prostorách Regionálního muzea v Mělníku k vidění práce žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Mělník pod vedením PaedDr. Ireny Wenkeové plné bitevních scén, řinčení zbraní, či dusotu koňských kopyt.
Mladí výtvarníci zde totiž v rámci výstavy Bitvy, souboje, zápasy představí své pojetí tématu 17. výtvarného salonu královských věnných měst, kde se prezentovali.
Tento byl vloni věnován výročí bitvy u Hradce Králové (r. 1866) a mělničtí žáci zde opět zabodovali. Laureátkou v kategorii 11 – 15 let se stala Šárka Lísková s dílem Žádné slitování. Velmi dobře školu reprezentovali také Anna Kuličová (Přežije někdo?), dále Eliška Schambergerová (Na dně), Eliška Pořízková (Po boji), Helena Pavlů (Vítězství), Alžběta Hušková (Ošklivý den) a Dorota Burdová (Koníčku, drž se!).

Akce bude slavnostně zahájena ve středu 11. ledna v 16.00 v malém sále bubenickým defilé žáků hudebního oboru ZUŠ pod vedením Mgr. Marka Šteigra. Na vzniku prací od počátku participovaly Státní okresní archiv Mělník a mělnické muzeum.

Žádné slitování - Šárka Lísková

Doba trvání: 26 dní